Totalizators ir tāda interesanta “mašīna”, kas apvieno divu pilnīgi pretēju cilvēku tipu interesi. Proti, par totalizatoriem interesējas gan cilvēki ar izteikti matemātisku domāšanu, gan tie, kuri akli tic kā savai, tā savas iemīļotās komandas veiksmei. Ja pirmos aizrauj iespēja aprēķināt savus veiksmes koeficientus un atrast labāko derēšanas kombināciju, tad otrie totalizatoru teju pielūdz, jo ar savu likmi domā ietekmēt spēles rezultātu. Lai vai pie kuras cilvēku kategorijas jūs piederētu, ir daži principi, ko sporta totalizators sakarā vajadzētu stingri ievērot.

  • NĒ pārāk populārām likmēm! No vienas puses, tas, protams, izklausās bezgala droši – darīt to, ko dara visi, jo visi noteikti zina, ko dara. Bet, no otras puses, tas ir tāds izteikts aitu bara princips un nesniegs ne lielus finansiālus ieguvumus, ne azartu vai gandarījumu. Nelielam riska momentam ir jābūt!
  • NĒ likmēm reibumā! Protams, protams, vienmēr ir izņēmumi, taču kopumā jau reti kurš reibumā pieņemts lēmums ir apsveicams, un kur nu vēl totalizatorā! Kad grādīgie dzērieni sakāpj galvā, tad vieniem šķiet, ka viņi ir totalizatora pavēlnieki, bet citi domā, ka viņiem mājās glabājas neiztērējami naudas resursi, tāpēc droši totalizatorā var atstāt milzum lielās summas, neraizējoties par iznākumu. Jā, dzērumā cilvēki vairāk atļaujas riskēt, taču totalizatoru gadījumā tas vairāk ir tāds stulbs risks, no kura tik un tā jēgas nebūs – tikai sirdsapziņas pārmetumi un kauns nākamajā dienā.
  • NĒ naivajai ticībai, ka jums kāds pačukstēs priekšā, uz ko totalizatorā labāk likt likmes! Šim aizliegumam ir vairāki iemesli – pirmkārt, ja jums kāds apgalvo, ka rezultāts iepriekš ir sarunāts, tad tā ir krimināli sodāma darbība, un tādā nevajadzētu iesaistīties. Otrkārt, kāpēc gan lai kāds jums teiktu kaut ko priekšā, tādējādi samazinot savas iespējas laimēt? Tad jau drīzāk jāliek tieši uz pretējo, bet, ja nu tieši uz to cerēja viltīgais ieteicējs? Ja vien tas nav uzticams draugs, ar ko kopā liekat likmes, neticiet svešiem labvēļiem! Treškārt, ja spēle nav sarunāta, kā gan lai kāds varētu zināt spēles rezultātu? Cik zināms, nākotnes pareģošana ir diezgan apšaubāma un zinātniski neapstiprināta nodarbe, tāpēc totalizatorā labāk domāt ar savu galvu vai uzticēties sporta ekspertiem nevis draudzīgiem ieteikumiem!