14. jūnijā ar Krievijas un Saūda Arābijas spēli sāksies Pasaules čempionāts futbolā 2018. Pasaules kauss futbolā pirmo reizi notiks Krievijā un cīņā par titulu dosies 32 komandas, kas sadalītas 8 apakšgrupās.

Futbola speles tiks aizvadītas 11 pilsētās un 12 stadionos. Pasaules kausa atklāšanas spēle, kā arī tā fināla spēle notiks Lužņiku stadionā Maskavā – tas arī ir lielākais un ietilpīgākais no visiem stadioniem.

Kā zināms, pasaules čempionāts vieno 32 futbola komandas – piecas no tām ir no Āzijas reģiona, piecas – no Āfrikas, trīs – no Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Karību salu reģiona un četrpadsmit no Eiropas. To skaitā ir arī Krievija, kas turnīram kā rīkotājvalsts  kvalificējās automātiski.

Galvenie favorīti

Lai arī futbols 2018 vēl tikai iesācies, daudzi jau spriež par to, kādi būs futbola rezultāti. Un te minējumu ir daudz. Piemēram, Vācija noteikti vēlēsies nosargāt čempiona titulu, ko ieguva 2014. gadā, savukārt viņu fināla pretinieki Argentīna čempionātā ir ieradušies iegūt revanšu par toreizējo neizdošanos.

Vērts pieminēt arī 2016. gada pasaules čempioni Portugāli, kas šoreiz parūpējusies par visnotaļ spēcīgu sastāvu. Lielas ambīcijas ir arī Francijai – šī komanda arī ir visvērtīgākā no visām finālturnīra dalībniecēm.

Neilgi pirms finālturnīra sākuma satraukumu radīja Spānijas valstsvienība – no pienākumiem tika atbrīvots komandas galvenais treneris HolensLopetevi. Vai šāds lēmums vainagosies ar panākumiem- rādīs spēļu rezultāti.

Visnotaļ spēcīgs sastāvs šogad ir arī Beļģijai – ne velti viņiem tiek prognozēta vieta vismaz labāko četriniekā. Pieminēšanas vērta ir arī Brazīlija, kas ir arī titulētākā pasaules čempionātu dalībniece – valstsvienība ir parādījusi daudzus spilgtus sniegumus, taču 2014. gadā tā ieguva tikai 4 vietu. Kā būs šogad?