Saprotams, ja kāda lieta visā pasaulē ir tik plaši pazīstama un izplatīta kā spēļu kārtis un kāršu spēles, tad tās noteikti slēpj dažāda veida interesantu informāciju.

Lai gan šķiet, ka mūsdienās cilvēkus vairāk aizrauj modernas online spēles, kā Book of Ra vai pērtiķu planēta, tomēr arī tradicionālās kāršu spēles aizvien ir ļoti populāras. Ieskats 9 noslēpumos, par kuriem, iespējams, iepriekš nekad neesi dzirdējis.

1. Moderno kāršu masti simbolizē sabiedrības kārtas. Mastu nosaukumi un simboli radās Francijā, viduslaikos un simbolizēja tā laika sabiedrisko iekārtu – pīķi vienotību, erceni baznīcu, kāravi tirgotājus un kreiči zemniekus.
2. Lasvegasas kazino “iznīcina” vienu kavu stundā. Protams, ne tiešā nozīmē, bet reizi stundā tiek mainītas visas kāršu kavas pret jaunām, lai novērstu kāršu bojāšanos, iezīmēšanu un visādi citādi nodrošinātos, ka spēle noris godīgi un kārtis nav iezīmētas un ir derīgas godīgai spēlēšanai.
3. Kazanova mīlējis dažādas kāršu spēles teju tik pat ļoti cik sievietes.
4. Masta vērtīgākās kārtis ir veltītas vēsturē svarīgiem personāžiem. Kalpiem, dāmām un karaļiem mēdz piedēvēt reālas personības – Aleksandru Lielo, Karali Dāvidu, Jūliju Cēzaru un Kārli Lielo.
5. Kāršu spēlēšana ir smadzeņu treniņš. Šim apgalvojumam piekrītam pa visiem 100 procentiem. Kāršu spēļu spēlēšana stimulē tās smadzeņu daļas, kas atbild par atmiņu, situāciju un problēmu risināšanu un arī imunitāti. Tās arī trenē pacietību un paļaušanos uz saviem lēmumiem.
6. Piķa dūzis bija simbols tam, ka tiek maksāts nodoklis par kāršu kavu un spēļu spēlēšanu. Šī iemesla dēļ tā dizains ir mazliet krāšņāks kā citiem dūžiem kāršu kavā, jo bija nepieciešams to kaut kā izcelt.
7. Rekordlielais kāršu namiņš. Būsim reāli, katrs no mums ir kaut reizi mūžā mēģinājis uzcelt kāršu namiņu un panākumi ir bijuši dažādi. Izrādās, pasaulē lielākais kāršu namiņš ir uzbūvēts, izmantojot 2400 kāršu kavas!! Šis pats puisis dažus gadus vēlāk lauza pats savu uzstādīto rekordu un uzbūvēja jaunu namiņu, izmantojot tikai 218792 kārtis un neko citu.
8. Džokera kārti izveidoja amerikāņi. Sākotnēji tā kāršu kavā nebija iekļauta. To radīja amerikāņu par godu kādai spēlei, kas bija plaši populāra pirms slavas saulītē sāka gozēties Pokers.
9. Tematiskās kāršu kavas sabiedrībā spēlē būtisku lomu, it sevišķi tās, kas ir saistītas ar armiju un dažādiem ar to saistītiem notikumiem un personībām.

Cerams jums bija tik pat interesanti cik mums, apkopojot šo informāciju un uzzinot daudz jauna!